Deski ortopedyczne

Deska ortopedyczna ze stabilizatorem głowy i pasami stabilizującymi służy do bezpiecznej ewakuacji, zabezpieczania i transportu z miejsca zdarzenia osób poszkodowanych, z podejrzeniem lub rozpoznaniem urazu kręgosłupa, miednicy lub urazów wielonarządowych.

Deski ortopedyczne stosuje się w wypadku kiedy zachodzi podejrzenie, że poszkodowany mógł doznać obrażeń ciała a w szczególności urazów kręgosłupa. Deska ortopedyczna posiada szereg pasów i bloków, które zapewniają stabilną pozycje pacjentowi. Mamy wtedy pewność co do tego, że nie pogorszymy jego stanu, przez niewłaściwe przenoszenie poszkodowanego.


Dzięki desce ortopedycznej można bezpiecznie dostarczyć pacjenta do najbliższej placówki medycznej bez ryzyka doznania urazów wtórnych.

Standardowo deski ortopedyczne w naszej ofercie są wyposażone w pasy oraz stabilizator głowy, niektóre deski ortopedyczne posiadają również pokrowiec.

Deski ortopedyczne są lekkie co umożliwia użycie ich w wodzie. W przypadku urazów wynikłych z powodu skoków do basenu „na główkę”, deska ortopedyczna może być bardzo przydatnym narzędziem w akcji ratunkowej.

Bez konieczności zmiany noszy poszkodowany może być transportowany z miejsca zdarzenia poprzez wszystkie etapy ewakuacji, pełną diagnostykę urazową, do chwili ostatecznej diagnozy i zaawansowania metod leczniczo-zabezpieczających w szpitalu.

Deski ortopedyczne są też przepuszczalne dla promieni X (wykorzystywanych w badaniach rentgenowskich ).

W naszej ofercie posiadamy zarówno deski ortopedyczne dla osób dorosłych jak i dzieci.

Deski ortopedyczne posiadają specjalną powłokę, umożliwiającą łatwe czyszczenie i odkażanie.

Stabilizator głowy i deska są odporne na pleśń i bakterie, nie absorbują płynów i są łatwe do czyszczenia.

 

Profesjonalny sprzęt medyczny